Halkjærs Auto A/S
CVR-nummer 25476018
Aktiv OK ⇄ SammenlignHalkjærs Auto A/S havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 5,9 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 441 036 kr.
Egenkapitalen er styrket med 441 037 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 30,5 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 1,67, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 74,8 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 5,5 mio. kr.
Det svarer til ca. 425 399 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 30,5 %
- Egenkapitalforrentning
- 7,5 %
- Likviditetsgrad
- 1,67
- Gældsgrad
- 2,28
- Vækst i egenkapital
- 8,1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 441.036 | 19.364.500 | 5.896.704 |
| 2024 | – | – | 138.549 | 17.304.734 | 5.455.667 |
| 2023 | – | – | 719.166 | 16.474.461 | 5.317.153 |
| 2022 | – | – | 533.742 | 14.839.276 | 4.598.210 |
| 2021 | – | – | 266.946 | 13.818.039 | 4.064.467 |
| 2020 | – | – | 350.903 | 12.770.031 | 3.797.521 |
| 2019 | – | – | -183.263 | 11.938.880 | 3.446.618 |
| 2018 | – | – | 73.531 | 12.390.698 | 3.629.881 |
| 2017 | – | – | -119.512 | 12.646.001 | 3.556.350 |
| 2016 | – | – | 208.670 | 12.751.909 | 3.675.862 |
| 2015 | – | – | 28.361 | 12.710.697 | 3.467.192 |
| 2014 | – | – | 335.999 | 13.112.373 | 3.438.831 |
| 2013 | – | – | – | 12.677.686 | 3.102.832 |
| 2012 | – | – | – | 11.857.907 | -2.815.794 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jakob Halkjær |
| Bestyrelsesmedlem | Jakob Halkjær |
| Bestyrelsesmedlem | Janni Halkjær |
| Bestyrelsesmedlem | Magnus Halkjær |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Halkjærs Auto A/S
- Hvad var Halkjærs Auto A/Ss egenkapital i 2025?
- Halkjærs Auto A/S havde en egenkapital på 5,9 mio. kr. i 2025.
- Gav Halkjærs Auto A/S overskud eller underskud i 2025?
- Halkjærs Auto A/S gav et overskud på 441 036 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Halkjærs Auto A/S?
- CVR-nummeret for Halkjærs Auto A/S er 25476018.
- Hvad er Halkjærs Auto A/Ss soliditetsgrad?
- Halkjærs Auto A/S havde en soliditetsgrad på 30,5 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- Hagested Autoværksted ApS 25494954
- Jørgen Hansen Biler A/S 25500938
- Nimbus Budene ApS 25504984
- Dansk Klima Center ApS 25518071
- Schmidt Auto Care ApS 25520629
- Steentoft Auto ApS 25574648
- Johnnys Service Center ApS 25643836
- LARSEN FUEL ApS 25767799
Virksomheder i Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. →