Gustav L. Invest ApS

CVR-nummer 40002383

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Gustav L. Invest ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2024 med en egenkapital på 58 396 kr.

Årets resultat blev et overskud på 6 875 kr.

Egenkapitalen er styrket med 6 875 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 94,9 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 5,29, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 73,1 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udlejning af boliger (682030)

Nøgletal 2024

Soliditet
94,9 %
Egenkapitalforrentning
11,8 %
Likviditetsgrad
5,29
Gældsgrad
0,05
Vækst i egenkapital
13,3 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 6.875 61.52158.396
2023 7.771 54.64651.521
2022 8.125 53.12543.750
2021 -3.125 45.00035.625
2020 -3.125 45.00038.750
2019 -8.125 45.00041.875

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionJohn Arne Laursen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Gustav L. Invest ApS

Hvad var Gustav L. Invest ApSs egenkapital i 2024?
Gustav L. Invest ApS havde en egenkapital på 58 396 kr. i 2024.
Gav Gustav L. Invest ApS overskud eller underskud i 2024?
Gustav L. Invest ApS gav et overskud på 6 875 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Gustav L. Invest ApS?
CVR-nummeret for Gustav L. Invest ApS er 40002383.
Hvad er Gustav L. Invest ApSs soliditetsgrad?
Gustav L. Invest ApS havde en soliditetsgrad på 94,9 % i 2024, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Anden udlejning af boliger →