Grønnegade, Vejle ApS

CVR-nummer 34077312

Aktiv OK Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Grønnegade, Vejle ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 33,9 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 1,6 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 1,6 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 32,9 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 9,84, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 88,1 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2025

Soliditet
32,9 %
Egenkapitalforrentning
4,7 %
Likviditetsgrad
9,84
Gældsgrad
2,04
Vækst i egenkapital
4,9 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 1.596.738 103.028.89733.916.929
2024 1.259.788 101.947.35932.320.191
2023 1.794.880 102.425.23944.160.404
2022 1.789.745 101.863.11942.365.524
2021 6.849.397 100.680.14640.575.779
2020 7.285.479 94.520.31033.726.382
2019 9.499.541 76.901.00226.440.902
2018 5.797.383 65.225.89816.941.360
2017 -959.776 59.473.04111.143.978
2016 5.195.776 59.636.00517.153.753
2015 9.490.822 51.951.01911.957.978
2014 675.649 37.240.0032.467.155
2013 976.709 34.668.3201.791.506
2012 734.797 34.487.952814.797

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionPeter Guldberg Vase

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Grønnegade, Vejle ApS

Hvad var Grønnegade, Vejle ApSs egenkapital i 2025?
Grønnegade, Vejle ApS havde en egenkapital på 33,9 mio. kr. i 2025.
Gav Grønnegade, Vejle ApS overskud eller underskud i 2025?
Grønnegade, Vejle ApS gav et overskud på 1,6 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Grønnegade, Vejle ApS?
CVR-nummeret for Grønnegade, Vejle ApS er 34077312.
Hvad er Grønnegade, Vejle ApSs soliditetsgrad?
Grønnegade, Vejle ApS havde en soliditetsgrad på 32,9 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →