GreyBird Property ApS

CVR-nummer 38423843

Aktiv OK Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Egenkapitalen i GreyBird Property ApS udgjorde 4,9 mio. kr. ved udgangen af 2025.

Årets resultat blev et overskud på 417.624 kr.

Egenkapitalen er forværret med 17,4 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 31,3 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 0,91, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 87,3 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Adresse
Ny Lufthavnsvej 22, 8560 Kolind
Kommune
Syddjurs
Region
Region Midtjylland
Stiftet
2017-02-15
Telefon
70770110

Nøgletal 2025

Soliditet
31,3 %
Egenkapitalforrentning
8,5 %
Likviditetsgrad
0,91
Gældsgrad
2,2
Vækst i egenkapital
-77,9 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2017: 1.0 %, 2018: 0.6 %, 2019: 4.5 %, 2020: 8.2 %, 2021: 13.8 %, 2022: 11.4 %, 2023: 53.2 %, 2024: 60.4 %, 2025: 31.3 %

År Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 417.624 15.808.3844.941.996
2024 -42.505 36.950.17922.320.444
2023 -56.817 36.718.89719.528.319
2022 -399.183 14.872.1881.701.080
2021 770.275 15.274.6012.100.263
2020 672.643 16.264.4661.329.987
2019 548.768 14.557.427657.344
2018 7.529 16.914.126108.576
2017 51.046 9.630.278101.046

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionSigne Nicolaisen Hørning
DirektionSøren Bendsen Søndertoft Møller

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om GreyBird Property ApS

Hvad var GreyBird Property ApSs egenkapital i 2025?
GreyBird Property ApS havde en egenkapital på 4,9 mio. kr. i 2025.
Gav GreyBird Property ApS overskud eller underskud i 2025?
GreyBird Property ApS gav et overskud på 417.624 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for GreyBird Property ApS?
CVR-nummeret for GreyBird Property ApS er 38423843.
Hvad er GreyBird Property ApSs soliditetsgrad?
GreyBird Property ApS havde en soliditetsgrad på 31,3 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →

Andre virksomheder i Kolind

Virksomheder i Kolind → · Virksomheder i Syddjurs Kommune →