Good Choice Service ApS

CVR-nummer 43347985

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 1,8 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod Good Choice Service ApS økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 1,0 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 1,0 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 41,8 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,61, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 93,5 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 6,1 mio. kr.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Vejgodstransport (494100)

Nøgletal 2025

Soliditet
41,8 %
Egenkapitalforrentning
54,2 %
Likviditetsgrad
1,61
Gældsgrad
1,39
Vækst i egenkapital
118,6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 1.003.511 4.427.1061.849.926
2024 252.493 2.467.643846.415
2023 -145.395 1.733.947593.922
2022 151.968 1.093.369739.317

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionZilvinas Ziburis

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Good Choice Service ApS

Hvad var Good Choice Service ApSs egenkapital i 2025?
Good Choice Service ApS havde en egenkapital på 1,8 mio. kr. i 2025.
Gav Good Choice Service ApS overskud eller underskud i 2025?
Good Choice Service ApS gav et overskud på 1,0 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Good Choice Service ApS?
CVR-nummeret for Good Choice Service ApS er 43347985.
Hvad er Good Choice Service ApSs soliditetsgrad?
Good Choice Service ApS havde en soliditetsgrad på 41,8 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Vejgodstransport →