Gokke Holding ApS
CVR-nummer 32571298
Aktiv Solid ⇄ SammenlignMed en egenkapital på 2,2 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod Gokke Holding ApS økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 46 406 kr.
Egenkapitalen er forværret med 88 594 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 97,8 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 45,31, hvilket er god.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 97,8 %
- Egenkapitalforrentning
- 2,2 %
- Likviditetsgrad
- 45,31
- Gældsgrad
- 0,02
- Vækst i egenkapital
- -4,0 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 46.406 | 2.200.391 | 2.151.827 |
| 2024 | – | – | 98.783 | 2.289.973 | 2.240.421 |
| 2023 | – | – | 35.073 | 2.313.190 | 2.263.638 |
| 2022 | – | – | -348.558 | 3.259.781 | 3.228.565 |
| 2021 | – | – | 179.527 | 3.722.740 | 3.691.523 |
| 2020 | – | – | 14.069 | 3.666.471 | 3.624.995 |
| 2019 | – | – | 247.602 | 4.051.816 | 4.010.926 |
| 2018 | – | – | -164.851 | 4.795.050 | 4.763.324 |
| 2017 | – | – | 91.036 | 5.537.302 | 5.478.175 |
| 2016 | – | – | 153.595 | 5.955.828 | 5.887.139 |
| 2015 | – | – | 278.648 | 6.399.483 | 6.233.544 |
| 2014 | – | – | 119.305 | 6.609.820 | 5.954.896 |
| 2013 | – | – | 2.160.998 | 6.877.135 | 6.335.591 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Ove Larsen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Gokke Holding ApS
- Hvad var Gokke Holding ApSs egenkapital i 2025?
- Gokke Holding ApS havde en egenkapital på 2,2 mio. kr. i 2025.
- Gav Gokke Holding ApS overskud eller underskud i 2025?
- Gokke Holding ApS gav et overskud på 46 406 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Gokke Holding ApS?
- CVR-nummeret for Gokke Holding ApS er 32571298.
- Hvad er Gokke Holding ApSs soliditetsgrad?
- Gokke Holding ApS havde en soliditetsgrad på 97,8 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- SMEILED INVEST ApS 32571484
- AAOWEN HOLDING ApS 32571611
- Management Partners ApS 32629016
- LKS HOLDING FREDERICIA ApS 32642853
- FS HOLDING FREDERICIA ApS 32642861
- CHH Equity ApS 32642985
- J. Friberg ApS 32643019
- Max Halkjær Holding ApS 32643132