FS Holding Invest ApS

CVR-nummer 42109363

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2025 havde FS Holding Invest ApS en egenkapital på 11 516 kr.

Året endte med et underskud på 41 624 kr.

Egenkapitalen er forværret med 41 624 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 36,5 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 0,03, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 97,8 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)

Nøgletal 2025

Soliditet
36,5 %
Egenkapitalforrentning
-361,4 %
Likviditetsgrad
0,03
Gældsgrad
1,74
Vækst i egenkapital
-78,3 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -41.624 31.57111.516
2024 35.106 70.99553.140
2023 -11.769 32.76418.034
2022 3.143 43.58729.803
2021 -13.340 36.83026.660

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionFinn Baran
DirektionSteen Riis-Petersen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om FS Holding Invest ApS

Hvad var FS Holding Invest ApSs egenkapital i 2025?
FS Holding Invest ApS havde en egenkapital på 11 516 kr. i 2025.
Gav FS Holding Invest ApS overskud eller underskud i 2025?
FS Holding Invest ApS gav et underskud på 41 624 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for FS Holding Invest ApS?
CVR-nummeret for FS Holding Invest ApS er 42109363.
Hvad er FS Holding Invest ApSs soliditetsgrad?
FS Holding Invest ApS havde en soliditetsgrad på 36,5 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Ikke-finansielle holdingselskaber →