Freetrailer Danmark ApS
CVR-nummer 27626661
Aktiv
Solid
Anpartsselskab
Freetrailer Danmark ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 67,0 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 12,9 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 30,9 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 72,1 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 3,51, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 83,8 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 20,9 mio. kr.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer (771100)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 72,1 %
- Egenkapitalforrentning
- 19,2 %
- Likviditetsgrad
- 3,51
- Gældsgrad
- 0,39
- Vækst i egenkapital
- 85,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 12.858.081 | 92.849.529 | 66.983.312 |
| 2024 | – | – | 12.360.149 | 48.007.383 | 36.098.778 |
| 2023 | – | – | 6.494.771 | 31.137.657 | 23.738.629 |
| 2022 | – | – | 8.799.779 | 25.967.194 | 17.243.858 |
| 2021 | – | – | 5.372.124 | 16.533.632 | 8.444.079 |
| 2020 | – | – | 1.157.309 | 9.090.825 | 3.071.955 |
| 2019 | – | – | -928.812 | 8.383.854 | 1.914.646 |
| 2018 | – | – | -1.172.283 | 6.527.828 | 2.843.458 |
| 2017 | – | – | 1.518.270 | 13.053.877 | 4.015.741 |
| 2016 | – | – | 443.084 | 9.745.444 | 2.497.471 |
| 2015 | – | – | – | 0 | 0 |
| 2014 | – | – | – | 0 | 0 |
| 2013 | – | – | – | 8.962.656 | -4.539.101 |
| 2012 | – | – | 1.275.278 | 7.240.421 | 3.297.914 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Thomas Zeihlund |
| Bestyrelsesmedlem | Anders Birk Jensen |
| Bestyrelsesmedlem | Charlotte Bender |
| Bestyrelsesmedlem | Jesper Genter Lohmann |
| Bestyrelsesmedlem | Kræn Østergård Nielsen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Freetrailer Danmark ApS
- Hvad var Freetrailer Danmark ApSs egenkapital i 2025?
- Freetrailer Danmark ApS havde en egenkapital på 67,0 mio. kr. i 2025.
- Gav Freetrailer Danmark ApS overskud eller underskud i 2025?
- Freetrailer Danmark ApS gav et overskud på 12,9 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Freetrailer Danmark ApS?
- CVR-nummeret for Freetrailer Danmark ApS er 27626661.
- Hvad er Freetrailer Danmark ApSs soliditetsgrad?
- Freetrailer Danmark ApS havde en soliditetsgrad på 72,1 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- OJS ApS 27650589
- SCHULTZ FINANS ApS 27651607
- HANS NIELSEN CONSTRUCTION A/S 27685269
- Nordcar Finance A/S 27688160
- Dansim Holding ApS 27720145
- A.H. Holding Hobro ApS 27746942
- Melph Holding ApS 27758231
- Bøje & Brøchner A/S 27763251
Virksomheder i Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer →