Francis Automotive ApS

CVR-nummer 40743472

Aktiv Underskud Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2025 havde Francis Automotive ApS en egenkapital på 347 266 kr.

Året endte med et underskud på 148 933 kr.

Egenkapitalen er styrket med 2,7 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 73,3 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 3,74, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Engroshandel med motorkøretøjer (467100)

Nøgletal 2025

Soliditet
73,3 %
Egenkapitalforrentning
-42,9 %
Likviditetsgrad
3,74
Gældsgrad
0,36
Vækst i egenkapital
114,7 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -148.933 473.949347.266
2024 -2.132.753 536.936-2.370.088
2023 -404.102 2.654.541-237.336
2022 -310.000 2.093.000166.000
2021 -279.117 2.667.64743.417
2020 -159.966 3.176.74157.534
2019 -2.500 37.50037.500

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionNicholas Peter Francis

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Francis Automotive ApS

Hvad var Francis Automotive ApSs egenkapital i 2025?
Francis Automotive ApS havde en egenkapital på 347 266 kr. i 2025.
Gav Francis Automotive ApS overskud eller underskud i 2025?
Francis Automotive ApS gav et underskud på 148 933 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Francis Automotive ApS?
CVR-nummeret for Francis Automotive ApS er 40743472.
Hvad er Francis Automotive ApSs soliditetsgrad?
Francis Automotive ApS havde en soliditetsgrad på 73,3 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Engroshandel med motorkøretøjer →