FLOTSON HOLDING ApS
CVR-nummer 36450002
Aktiv Solid ⇄ SammenlignFLOTSON HOLDING ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2024 med en egenkapital på 4,5 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 1,1 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,1 mio. kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 85,2 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 6,69, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 99,2 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 85,2 %
- Egenkapitalforrentning
- 25,7 %
- Likviditetsgrad
- 6,69
- Gældsgrad
- 0,17
- Vækst i egenkapital
- 32,1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 1.143.174 | 5.227.834 | 4.452.489 |
| 2023 | – | – | 958.573 | 3.397.519 | 3.370.315 |
| 2022 | – | – | 778.438 | 2.515.344 | 2.470.641 |
| 2021 | – | – | 250.287 | 1.927.078 | 1.749.403 |
| 2020 | – | – | 74.168 | 1.603.486 | 1.555.617 |
| 2019 | – | – | 224.647 | 1.614.189 | 1.536.749 |
| 2018 | – | – | 154.138 | 1.399.709 | 1.366.102 |
| 2017 | – | – | 232.433 | 1.274.864 | 1.264.864 |
| 2016 | – | – | 535.987 | 1.094.131 | 1.084.131 |
| 2015 | – | – | 548.744 | 850.219 | 598.744 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om FLOTSON HOLDING ApS
- Hvad var FLOTSON HOLDING ApSs egenkapital i 2024?
- FLOTSON HOLDING ApS havde en egenkapital på 4,5 mio. kr. i 2024.
- Gav FLOTSON HOLDING ApS overskud eller underskud i 2024?
- FLOTSON HOLDING ApS gav et overskud på 1,1 mio. kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for FLOTSON HOLDING ApS?
- CVR-nummeret for FLOTSON HOLDING ApS er 36450002.
- Hvad er FLOTSON HOLDING ApSs soliditetsgrad?
- FLOTSON HOLDING ApS havde en soliditetsgrad på 85,2 % i 2024, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Bjerg Consulting ApS 36451556
- SNConsulting ApS 36451769
- VISION PARTNERS ApS 36451777
- P. Fischer Larsen ApS 36452633
- TAPCERT ApS 36452641
- HEDGEHOG HOLDING ApS 36454296
- THOR ANSBÆK HOLDING ApS 36454687
- Better Energy Weidenhausen P/S 36454695
Virksomheder i Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning →