FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS
CVR-nummer 25018427
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignFINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS kom ud af 2024 med en egenkapital på 4,2 mio. kr.
Året endte med et underskud på 417 465 kr.
Egenkapitalen er forværret med 417 464 kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 94,2 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 10,31, hvilket er god.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 94,2 %
- Egenkapitalforrentning
- -9,9 %
- Likviditetsgrad
- 10,31
- Gældsgrad
- 0,06
- Vækst i egenkapital
- -9,0 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | – | -417.465 | 4.471.233 | 4.212.896 |
| 2023 | 0 | – | -7.306.816 | 8.582.634 | 4.630.360 |
| 2022 | 0 | – | -37.062.182 | 15.367.003 | 11.937.176 |
| 2021 | 0 | – | -7.048.441 | 52.329.839 | 48.999.358 |
| 2020 | 0 | – | -2.743.747 | 58.448.463 | 56.047.799 |
| 2019 | – | – | 2.244.209 | 61.078.399 | 58.791.546 |
| 2018 | – | – | -341.632 | 57.566.281 | 56.547.337 |
| 2017 | – | – | -3.994.883 | 57.813.483 | 56.888.968 |
| 2016 | – | – | 3.363.929 | 61.736.066 | 60.883.851 |
| 2015 | – | – | -3.673.866 | 59.044.718 | 46.969.923 |
| 2014 | – | – | 8.311.893 | 62.885.302 | 50.643.789 |
| 2013 | – | – | -6.345.744 | 57.546.708 | 42.331.896 |
| 2012 | – | – | 15.423.406 | 60.351.906 | 47.677.640 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Eivind Sundstein |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS
- Hvad var FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApSs egenkapital i 2024?
- FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS havde en egenkapital på 4,2 mio. kr. i 2024.
- Gav FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS overskud eller underskud i 2024?
- FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS gav et underskud på 417 465 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS?
- CVR-nummeret for FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS er 25018427.
- Hvad er FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApSs soliditetsgrad?
- FINANCIAL BUSINESS INVESTMENT (FBI) ApS havde en soliditetsgrad på 94,2 % i 2024, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- KAFFEA ApS 25018753
- Sten Jensen Gruppen A/S 25019113
- Jakob Mikkelsen Holding ApS 25019954
- Kenas Holding ApS 25020081
- Venture-Eye.Com ApS 25020480
- P.L. HOLDING ApS 25020782
- H.C. HANSEN HOLDING ApS 25020863
- Wiisdom Holding ApS 25021231