FH vand og varme service ApS

CVR-nummer 37785075

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

FH vand og varme service ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 770 009 kr.

Årets resultat blev et overskud på 469 413 kr.

Egenkapitalen er forværret med 695 587 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 32,8 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 1,49, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 1,3 mio. kr.

Det svarer til ca. 648 336 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)

Nøgletal 2025

Soliditet
32,8 %
Egenkapitalforrentning
61,0 %
Likviditetsgrad
1,49
Gældsgrad
2,05
Vækst i egenkapital
-47,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 469.413 2.346.837770.009
2024 284.032 2.049.4571.465.596
2023 306.450 1.887.6151.181.565
2022 173.882 1.217.013875.115
2021 25.710 1.193.327701.233
2020 52.150 955.007675.523
2019 65.244 972.128623.373
2018 58.481 804.652558.129
2017 -71.436 767.620499.648
2016 133.229 1.001.602571.084

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionFrank Rolf Hansen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om FH vand og varme service ApS

Hvad var FH vand og varme service ApSs egenkapital i 2025?
FH vand og varme service ApS havde en egenkapital på 770 009 kr. i 2025.
Gav FH vand og varme service ApS overskud eller underskud i 2025?
FH vand og varme service ApS gav et overskud på 469 413 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for FH vand og varme service ApS?
CVR-nummeret for FH vand og varme service ApS er 37785075.
Hvad er FH vand og varme service ApSs soliditetsgrad?
FH vand og varme service ApS havde en soliditetsgrad på 32,8 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg →