Falsled Kro Holding A/S

CVR-nummer 39151103

Aktiv Solid Aktieselskab
⇄ Sammenlign

Falsled Kro Holding A/S stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 39,8 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 773 596 kr.

Egenkapitalen er styrket med 773 596 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 91,1 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 16,94, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 89,4 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Aktieselskab
Branche
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)

Nøgletal 2025

Soliditet
91,1 %
Egenkapitalforrentning
1,9 %
Likviditetsgrad
16,94
Gældsgrad
0,1
Vækst i egenkapital
2,0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 773.596 43.624.40639.751.500
2024 2.556.550 43.055.77638.977.904
2023 407.243 40.558.85436.421.354
2022 2.040.311 39.626.61136.014.111
2021 3.649.152 38.071.45833.973.800
2020 2.859.744 33.943.14830.324.648
2019 982.825 31.077.40427.464.904
2018 8.482.079 30.113.24926.482.079

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionJacob Grønlykke
BestyrelsesmedlemJacob Grønlykke
BestyrelsesmedlemLars Leo Thylander
BestyrelsesmedlemMichael Pram Rasmussen
BestyrelsesmedlemSebastian Bille Christmas Poulsen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Falsled Kro Holding A/S

Hvad var Falsled Kro Holding A/Ss egenkapital i 2025?
Falsled Kro Holding A/S havde en egenkapital på 39,8 mio. kr. i 2025.
Gav Falsled Kro Holding A/S overskud eller underskud i 2025?
Falsled Kro Holding A/S gav et overskud på 773 596 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Falsled Kro Holding A/S?
CVR-nummeret for Falsled Kro Holding A/S er 39151103.
Hvad er Falsled Kro Holding A/Ss soliditetsgrad?
Falsled Kro Holding A/S havde en soliditetsgrad på 91,1 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Servering af mad i restauranter og caféer →