FactoFly ApS
CVR-nummer 39781689
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignFactoFly ApS aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 67 000 kr.
Året endte med et underskud på 3,6 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 1,6 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 0,3 %, hvilket er lavt.
Likviditetsgraden er 0,87, hvilket er anstrengt.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 86,9 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 237,1 mio. kr.
Det svarer til ca. 888 146 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 0,3 %
- Overskudsgrad
- -1,4 %
- Egenkapitalforrentning
- -5306,0 %
- Likviditetsgrad
- 0,87
- Gældsgrad
- 348,16
- Vækst i egenkapital
- -95,9 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 246.985.000 | – | -3.555.000 | 23.394.000 | 67.000 |
| 2024 | – | – | -189.389 | 18.505.030 | 1.621.887 |
| 2023 | – | – | -741.946 | 8.147.183 | 2.376.971 |
| 2022 | – | – | -377.594 | 2.399.006 | -306.082 |
| 2021 | – | – | 36.832 | 1.473.660 | 36.512 |
| 2020 | – | – | -5.320 | 107.926 | -320 |
| 2019 | 0 | – | 0 | 5.000 | 5.000 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jannik Flor Borg |
| Direktion | Jeppe Borg Rasmussen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om FactoFly ApS
- Hvad var FactoFly ApSs egenkapital i 2025?
- FactoFly ApS havde en egenkapital på 67 000 kr. i 2025.
- Gav FactoFly ApS overskud eller underskud i 2025?
- FactoFly ApS gav et underskud på 3,6 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for FactoFly ApS?
- CVR-nummeret for FactoFly ApS er 39781689.
- Hvad er FactoFly ApSs soliditetsgrad?
- FactoFly ApS havde en soliditetsgrad på 0,3 % i 2025, hvilket er lavt.
Virksomheder af lignende størrelse
- Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab 321,1 mio. DKK
- HSHansen A/S 320,5 mio. DKK
- KYOCERA UNIMERCO Tooling A/S 320,4 mio. DKK
- SSI Diagnostica A/S 320,2 mio. DKK
- Audo A/S 318,8 mio. DKK
- Nordic Seed A/S 317,0 mio. DKK
Andre virksomheder i samme branche
- TempNorth Vikar ApS 39791285
- Regnskabsmakker ApS 39798344
- Krebs Regnskab ApS 39805014
- Vesterskov Bogføring ApS 39811561
- RUDA Consulting ApS 39821036
- Regnskab & Skat ApS 39830825
- Nordjysk Økonomi og HR ApS 39831163
- Price Lundsteen Law ApS 39832518