Eslund Holding ApS
CVR-nummer 36046031
Aktiv Solid ⇄ SammenlignEslund Holding ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2024 med en egenkapital på 1,8 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 113 492 kr.
Egenkapitalen er styrket med 113 492 kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 95,7 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 23,33, hvilket er god.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 95,7 %
- Egenkapitalforrentning
- 6,2 %
- Likviditetsgrad
- 23,33
- Gældsgrad
- 0,04
- Vækst i egenkapital
- 6,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | – | 113.492 | 1.911.852 | 1.829.914 |
| 2023 | – | – | 105.925 | 1.773.620 | 1.716.422 |
| 2022 | – | – | 2.142.135 | 3.355.929 | 1.728.297 |
| 2021 | – | – | 68.287 | 1.639.124 | -413.838 |
| 2020 | – | – | -1.607 | 548.961 | -482.125 |
| 2019 | – | – | -17.404 | 435.082 | -480.518 |
| 2018 | – | – | -755.930 | 544.632 | -463.114 |
| 2017 | – | – | 124.374 | 1.512.942 | 292.816 |
| 2016 | – | – | 117.992 | 1.241.855 | 168.442 |
| 2015 | – | – | -49.550 | 1.050.450 | 50.450 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jan Kjærsgaard |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Eslund Holding ApS
- Hvad var Eslund Holding ApSs egenkapital i 2024?
- Eslund Holding ApS havde en egenkapital på 1,8 mio. kr. i 2024.
- Gav Eslund Holding ApS overskud eller underskud i 2024?
- Eslund Holding ApS gav et overskud på 113 492 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for Eslund Holding ApS?
- CVR-nummeret for Eslund Holding ApS er 36046031.
- Hvad er Eslund Holding ApSs soliditetsgrad?
- Eslund Holding ApS havde en soliditetsgrad på 95,7 % i 2024, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Foreningsudviklerne ApS 36046147
- FTI Consulting Denmark ApS 36046651
- KLARIS-JENSEN ApS 36046767
- ELITE NETWORK ApS 36046856
- GK-Management ApS 36052678
- MØLHOLM LØNSERVICE ApS 36053542
- Brian Busk Holding ApS 36054425
- Aquilo P/S 36056355
Virksomheder i Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning →