ES HOLDING AALBORG ApS
CVR-nummer 27074189
Aktiv Solid ⇄ SammenlignES HOLDING AALBORG ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 133,7 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 1,6 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 404 811 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,7 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 183,28, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 62,4 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 180 000 kr.
Det svarer til ca. 180 000 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,7 %
- Egenkapitalforrentning
- 1,2 %
- Likviditetsgrad
- 183,28
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- -0,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.595.189 | 134.110.730 | 133.654.174 |
| 2024 | – | – | 7.925.478 | 135.164.193 | 134.058.985 |
| 2023 | – | – | 50.973.851 | 130.538.320 | 130.133.507 |
| 2022 | – | – | 8.589.502 | 80.402.127 | 79.859.656 |
| 2021 | – | – | 13.149.036 | 76.234.496 | 73.360.581 |
| 2020 | – | – | 4.868.275 | 63.880.776 | 63.338.305 |
| 2019 | 0 | – | 4.504.558 | 60.622.519 | 60.156.174 |
| 2018 | 0 | – | 3.816.661 | 57.662.570 | 57.060.945 |
| 2017 | – | – | 6.312.049 | 55.077.003 | 54.386.350 |
| 2016 | – | – | 1.925.984 | 50.016.528 | 49.199.028 |
| 2015 | – | – | 2.979.027 | 48.279.884 | 48.075.497 |
| 2014 | – | – | 8.208.039 | 49.562.128 | 49.311.313 |
| 2013 | – | – | 5.666.205 | 42.700.603 | 42.676.853 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Ejner Sørensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om ES HOLDING AALBORG ApS
- Hvad var ES HOLDING AALBORG ApSs egenkapital i 2025?
- ES HOLDING AALBORG ApS havde en egenkapital på 133,7 mio. kr. i 2025.
- Gav ES HOLDING AALBORG ApS overskud eller underskud i 2025?
- ES HOLDING AALBORG ApS gav et overskud på 1,6 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for ES HOLDING AALBORG ApS?
- CVR-nummeret for ES HOLDING AALBORG ApS er 27074189.
- Hvad er ES HOLDING AALBORG ApSs soliditetsgrad?
- ES HOLDING AALBORG ApS havde en soliditetsgrad på 99,7 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- DAUGAARD HOLDING, EGTVED ApS 27081606
- KKE Holding ApS 27082831
- Jersie Holding ApS 27084834
- Torneløkke Holding ApS 27085954
- Mads Østergaard Holding ApS 27092403
- Blomster & Brugskunst ApS 27093272
- PELOKICH HOLDING ApS 27096077
- LEIF BOJESEN HOLDING ApS 27109934