Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS

CVR-nummer 30713400

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 9 479 kr.

Året endte med et underskud på 2,0 mio. kr.

Egenkapitalen er forværret med 1,7 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 0,0 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 0,43, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 60,3 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 6 761 kr.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2025

Soliditet
0,0 %
Egenkapitalforrentning
-20846,7 %
Likviditetsgrad
0,43
Gældsgrad
5003,48
Vækst i egenkapital
-99,4 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -1.976.061 47.437.4319.479
2024 -3.387.441 53.071.1521.694.202
2023 -11.052.573 57.773.9301.581.643
2022 -13.588.189 58.080.059-10.319.785
2021 -4.207.060 61.189.5933.268.405
2020 -2.918.258 33.829.8092.475.465
2019 567.012 34.021.2765.850.223
2018 400.651 26.245.9004.522.711
2017 1.000.697 26.376.9444.952.059
2016 1.011.058 25.238.0384.831.363
2015 867.066 22.185.5232.870.305
2014 -228.301 20.792.7442.003.239
2013 -1.566.528 20.180.9502.231.540
2012 -1.173.649 19.997.8741.564.491

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionLars Skovbo Østergaard
BestyrelsesmedlemJens Ole Lang-Tandrup
BestyrelsesmedlemLars Skovbo Østergaard
BestyrelsesmedlemRikke Mikkelsen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS

Hvad var Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApSs egenkapital i 2025?
Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS havde en egenkapital på 9 479 kr. i 2025.
Gav Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS overskud eller underskud i 2025?
Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS gav et underskud på 2,0 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS?
CVR-nummeret for Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS er 30713400.
Hvad er Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApSs soliditetsgrad?
Ejendomsselskabet Niels Bohrs Vej 5 ApS havde en soliditetsgrad på 0,0 % i 2025, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →