Eclair ApS

CVR-nummer 30506553

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Eclair ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 25,1 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 2,8 mio. kr.

Egenkapitalen er forværret med 5,5 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 50,3 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 0,0, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 100,0 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 222.000 kr.

Det svarer til ca. 222.000 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Adresse
Lejrvej 31, 3500 Værløse
Kommune
Furesø
Region
Region Hovedstaden
Stiftet
2008-06-16
Ansatte
1
Telefon
45465800

Nøgletal 2025

Soliditet
50,3 %
Egenkapitalforrentning
11,3 %
Likviditetsgrad
0,0
Gældsgrad
0,99
Vækst i egenkapital
-17,9 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 29.5 %, 2013: 32.8 %, 2014: 35.1 %, 2015: 38.3 %, 2016: 41.5 %, 2017: 42.0 %, 2018: 46.1 %, 2019: 48.5 %, 2020: 48.9 %, 2021: 52.0 %, 2022: 54.6 %, 2023: 55.8 %, 2024: 52.0 %, 2025: 50.3 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 4.658.584 2.847.605 50.019.69325.145.912
2024 4.536.057 2.914.887 58.854.28030.624.626
2023 4.362.990 2.718.878 55.450.59930.915.194
2022 3.799.832 2.286.377 51.598.89328.196.316
2021 3.072.528 1.702.704 52.805.02727.459.939
2020 3.171.091 1.752.294 52.709.16025.757.235
2019 3.580.451 1.966.750 53.605.06526.004.941
2018 3.411.145 1.451.921 54.350.21925.038.191
2017 54.845.70923.020.288
2016 3.708.231 926.770 57.108.93023.695.445
2015 3.592.181 1.098.686 56.761.54621.757.457
2014 3.528.421 981.486 56.381.09119.806.890
2013 56.780.39518.649.856
2012 3.331.878 855.263 55.940.73516.521.451

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionEliane Wexøe-Mikkelsen
BestyrelsesmedlemEliane Wexøe-Mikkelsen
BestyrelsesmedlemSteen Adamsen
BestyrelsesmedlemTorben Schøn

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Eclair ApS

Hvad var Eclair ApSs egenkapital i 2025?
Eclair ApS havde en egenkapital på 25,1 mio. kr. i 2025.
Gav Eclair ApS overskud eller underskud i 2025?
Eclair ApS gav et overskud på 2,8 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Eclair ApS?
CVR-nummeret for Eclair ApS er 30506553.
Hvor mange ansatte har Eclair ApS?
Eclair ApS har 1 ansat ifølge de seneste oplysninger.
Hvad er Eclair ApSs soliditetsgrad?
Eclair ApS havde en soliditetsgrad på 50,3 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →

Andre virksomheder i Værløse

Virksomheder i Værløse → · Virksomheder i Furesø Kommune →