Daninco Holding ApS

CVR-nummer 31757495

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Daninco Holding ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2026 med en egenkapital på 5,7 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 503.005 kr.

Egenkapitalen er styrket med 448.005 kr. siden 2025.

Soliditetsgraden er på 96,4 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 27,53, hvilket er god.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Adresse
Rørsangervej 22, 7770 Vestervig
Kommune
Thisted
Region
Region Nordjylland
Stiftet
2008-09-15

Nøgletal 2026

Soliditet
96,4 %
Egenkapitalforrentning
8,8 %
Likviditetsgrad
27,53
Gældsgrad
0,04
Vækst i egenkapital
8,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: -93.0 %, 2013: -89.5 %, 2016: 99.3 %, 2017: 99.4 %, 2018: 99.4 %, 2019: 98.5 %, 2020: 98.4 %, 2021: 98.4 %, 2022: 98.4 %, 2023: 97.7 %, 2024: 97.7 %, 2025: 97.8 %, 2026: 96.4 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2026 -45.419 503.005 5.932.2485.716.777
2025 -38.219 82.313 5.389.8625.268.772
2024 -29.713 242.828 5.361.8845.236.459
2023 -20.206 90.482 5.110.2734.993.631
2022 -13.450 6.279.813 7.017.6336.903.149
2021 -9.750 100.485 690.607679.836
2020 -9.750 -11.390 700.820689.950
2019 -7.000 83.394 712.090701.340
2018 -7.000 -3.135 621.696617.946
2017 -7.001 64.483 624.831621.082
2016 -7.000 47.681 560.349556.598
2015 00
2014 00
2013 275.684-246.834
2012 318.417-296.211

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionLeif Amby

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Daninco Holding ApS

Hvad var Daninco Holding ApSs egenkapital i 2026?
Daninco Holding ApS havde en egenkapital på 5,7 mio. kr. i 2026.
Gav Daninco Holding ApS overskud eller underskud i 2026?
Daninco Holding ApS gav et overskud på 503.005 kr. i 2026.
Hvad er CVR-nummeret for Daninco Holding ApS?
CVR-nummeret for Daninco Holding ApS er 31757495.
Hvad er Daninco Holding ApSs soliditetsgrad?
Daninco Holding ApS havde en soliditetsgrad på 96,4 % i 2026, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Ikke-finansielle holdingselskaber →

Andre virksomheder i Vestervig

Virksomheder i Vestervig → · Virksomheder i Thisted Kommune →