Dan Svejs Support ApS

CVR-nummer 44338211

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

Egenkapitalen i Dan Svejs Support ApS udgjorde 140 699 kr. ved udgangen af 2025.

Årets resultat blev et overskud på 54 657 kr.

Egenkapitalen er styrket med 54 657 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 33,8 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 1,6, hvilket er god.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi (254000)

Nøgletal 2025

Soliditet
33,8 %
Egenkapitalforrentning
38,8 %
Likviditetsgrad
1,6
Gældsgrad
1,96
Vækst i egenkapital
63,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 54.657 416.783140.699
2024 52.962 592.57586.042

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionFrederik Pedersen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Dan Svejs Support ApS

Hvad var Dan Svejs Support ApSs egenkapital i 2025?
Dan Svejs Support ApS havde en egenkapital på 140 699 kr. i 2025.
Gav Dan Svejs Support ApS overskud eller underskud i 2025?
Dan Svejs Support ApS gav et overskud på 54 657 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Dan Svejs Support ApS?
CVR-nummeret for Dan Svejs Support ApS er 44338211.
Hvad er Dan Svejs Support ApSs soliditetsgrad?
Dan Svejs Support ApS havde en soliditetsgrad på 33,8 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi →