DA Shoppen A/S

CVR-nummer 59036416

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 40,2 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod DA Shoppen A/S økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 1,1 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 1,1 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 99,2 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 129,58, hvilket er god.

Oversigt

Virksomhedsform
Aktieselskab
Branche
Engroshandel med korn, uforarbejdet tobak, såsæd og foderstoffer (462100)

Nøgletal 2025

Soliditet
99,2 %
Egenkapitalforrentning
2,7 %
Likviditetsgrad
129,58
Gældsgrad
0,01
Vækst i egenkapital
2,8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 1.087.000 40.557.00040.244.000
2024 1.062.000 39.462.00039.157.000
2023 1.037.000 38.398.00038.095.000
2022 994.000 37.362.00037.058.000
2021 966.000 36.358.00036.064.000
2020 3.807.000 37.222.00035.098.000
2019138.143.000 4.158.000 36.720.00031.291.000
2018128.669.000 6.025.000 33.170.00027.133.000
2017111.703.000 6.661.000 25.385.00021.108.000
2016 5.246.000 22.865.00019.447.000
2015 6.035.000 27.412.00024.201.000
2014 6.428.000 37.811.00033.166.000
2013 8.120.000 31.049.00026.738.000
2012 5.920.000 20.545.00018.618.000

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionHenning Fogh
BestyrelsesmedlemBrian Hauge Søe
BestyrelsesmedlemHenning Fogh
BestyrelsesmedlemHenning Haahr

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om DA Shoppen A/S

Hvad var DA Shoppen A/Ss egenkapital i 2025?
DA Shoppen A/S havde en egenkapital på 40,2 mio. kr. i 2025.
Gav DA Shoppen A/S overskud eller underskud i 2025?
DA Shoppen A/S gav et overskud på 1,1 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for DA Shoppen A/S?
CVR-nummeret for DA Shoppen A/S er 59036416.
Hvad er DA Shoppen A/Ss soliditetsgrad?
DA Shoppen A/S havde en soliditetsgrad på 99,2 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Engroshandel med korn, uforarbejdet tobak, såsæd og foderstoffer →