Cool Content ApS

CVR-nummer 42434752

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 355 555 kr. ved udgangen af 2024 stod Cool Content ApS økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 2 397 kr.

Egenkapitalen er styrket med 2 397 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 45,0 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,65, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 90,8 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 1,8 mio. kr.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Produktion af film, videoer og TV-programmer (591100)

Nøgletal 2024

Soliditet
45,0 %
Egenkapitalforrentning
0,7 %
Likviditetsgrad
1,65
Gældsgrad
1,22
Vækst i egenkapital
0,7 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 2.397 789.938355.555
2023 9.813 724.994353.158
2022 40.290 654.925343.345
2021 263.055 507.295303.055

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionMartin Madsen Ysnæs

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Cool Content ApS

Hvad var Cool Content ApSs egenkapital i 2024?
Cool Content ApS havde en egenkapital på 355 555 kr. i 2024.
Gav Cool Content ApS overskud eller underskud i 2024?
Cool Content ApS gav et overskud på 2 397 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Cool Content ApS?
CVR-nummeret for Cool Content ApS er 42434752.
Hvad er Cool Content ApSs soliditetsgrad?
Cool Content ApS havde en soliditetsgrad på 45,0 % i 2024, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Produktion af film, videoer og TV-programmer →