Claus Borum ApS
CVR-nummer 32474063
Aktiv
Solid
Anpartsselskab
Claus Borum ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 8,0 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 325 848 kr.
Egenkapitalen er styrket med 325 848 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,3 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 132,11, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 76,5 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,3 %
- Egenkapitalforrentning
- 4,1 %
- Likviditetsgrad
- 132,11
- Gældsgrad
- 0,01
- Vækst i egenkapital
- 4,2 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 325.848 | 8.071.181 | 8.011.318 |
| 2024 | – | – | -269.649 | 7.713.941 | 7.685.470 |
| 2023 | – | – | 1.619.238 | 7.975.590 | 7.955.119 |
| 2022 | – | – | 3.472.907 | 6.621.573 | 6.335.881 |
| 2021 | – | – | 1.027.820 | 2.991.090 | 2.862.974 |
| 2020 | – | – | 408.199 | 1.990.636 | 1.835.154 |
| 2019 | – | – | 574.628 | 1.821.089 | 1.426.955 |
| 2018 | – | – | 510.121 | 1.268.727 | 852.327 |
| 2017 | – | – | 446.790 | 480.792 | 342.206 |
| 2016 | – | – | 74.562 | 86.538 | -104.584 |
| 2015 | – | – | -311.978 | 81.143 | -179.146 |
| 2014 | – | – | -37.124 | 343.915 | 132.832 |
| 2013 | – | – | -10.883 | 432.687 | 169.956 |
| 2012 | – | – | -152.949 | 218.352 | 142.745 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Claus Borum |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Claus Borum ApS
- Hvad var Claus Borum ApSs egenkapital i 2025?
- Claus Borum ApS havde en egenkapital på 8,0 mio. kr. i 2025.
- Gav Claus Borum ApS overskud eller underskud i 2025?
- Claus Borum ApS gav et overskud på 325 848 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Claus Borum ApS?
- CVR-nummeret for Claus Borum ApS er 32474063.
- Hvad er Claus Borum ApSs soliditetsgrad?
- Claus Borum ApS havde en soliditetsgrad på 99,3 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- NCE ApS 32551130
- K. Berg Holding ApS 32560393
- Arkhus Bygningsrådgivning A/S 32644929
- Zencon ApS c/o Edouard Oungsung Lee 32652905
- ASN Trading ApS 32656595
- K-P INTERNATIONAL ApS 32657532
- CBS Projekt ApS 32662358
- FBJ Rådg. Ingeniører ApS 32763294
Virksomheder i Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder →