CGC Holding ApS

CVR-nummer 27323448

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

CGC Holding ApS aflagde for 2024 et regnskab med en egenkapital på 2,4 mio. kr.

Året endte med et underskud på 323 663 kr.

Egenkapitalen er forværret med 323 663 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 93,5 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 15,36, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 99,1 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Planlægning og design af reklamekampagner (731110)

Nøgletal 2024

Soliditet
93,5 %
Egenkapitalforrentning
-13,7 %
Likviditetsgrad
15,36
Gældsgrad
0,07
Vækst i egenkapital
-12,1 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 -323.663 2.518.6412.356.151
2023 657.193 2.889.9562.679.814
2022 -310.489 2.205.2412.022.621
2021 591.927 2.594.2462.333.110
2020253.489 422.998 1.653.4591.602.040
2019 -106.128 1.326.6121.318.184
2018175.441 178.542 1.474.4321.424.312
201789.542 -233.882 1.277.0381.245.770
20160 754.725 1.518.4291.479.652
201524.460 420.895 763.704724.927
2014 3.172 360.490304.031
2013 35.392 335.651300.869
2012 50.682 346.934265.477

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionChristian Green Carlsen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om CGC Holding ApS

Hvad var CGC Holding ApSs egenkapital i 2024?
CGC Holding ApS havde en egenkapital på 2,4 mio. kr. i 2024.
Gav CGC Holding ApS overskud eller underskud i 2024?
CGC Holding ApS gav et underskud på 323 663 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for CGC Holding ApS?
CVR-nummeret for CGC Holding ApS er 27323448.
Hvad er CGC Holding ApSs soliditetsgrad?
CGC Holding ApS havde en soliditetsgrad på 93,5 % i 2024, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Planlægning og design af reklamekampagner →