Catena Bavnevej A/S

CVR-nummer 11483690

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Catena Bavnevej A/S stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 82,2 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 9,7 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 9,7 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 47,2 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 6,81, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 77,4 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Aktieselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2025

Soliditet
47,2 %
Egenkapitalforrentning
11,8 %
Likviditetsgrad
6,81
Gældsgrad
1,12
Vækst i egenkapital
13,4 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 9.714.540 173.952.84882.187.587
2024 5.281.000 164.503.00072.468.000
2023 922.000 160.515.00067.187.000
2022 -2.193.000 162.144.00066.265.000
2021 32.433.000 167.388.00068.458.000
2020 6.922.233 106.272.82138.026.711
2019 5.083.156 108.733.73831.104.478
2018 4.143.411 69.142.69426.021.322
2017 3.196.996 67.517.22121.877.911
2016 12.009.389 67.039.68433.680.915
2015 18.550.166 52.660.01921.671.526
2014 109.363 3.126.3603.121.360
2013 103.790 3.051.5723.011.997
2012 83.282 2.927.3562.908.207

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionMikael Tröjbom Johansen
BestyrelsesmedlemJörgen Anders Krsiter Eriksson
BestyrelsesmedlemMagnus Thorsten Thagg
BestyrelsesmedlemMikael Tröjbom Johansen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Catena Bavnevej A/S

Hvad var Catena Bavnevej A/Ss egenkapital i 2025?
Catena Bavnevej A/S havde en egenkapital på 82,2 mio. kr. i 2025.
Gav Catena Bavnevej A/S overskud eller underskud i 2025?
Catena Bavnevej A/S gav et overskud på 9,7 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Catena Bavnevej A/S?
CVR-nummeret for Catena Bavnevej A/S er 11483690.
Hvad er Catena Bavnevej A/Ss soliditetsgrad?
Catena Bavnevej A/S havde en soliditetsgrad på 47,2 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →