BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS

CVR-nummer 28333390

Aktiv Underskud Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2025 havde BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS en egenkapital på 270.613 kr.

Året endte med et underskud på 6.761 kr.

Egenkapitalen er forværret med 6.761 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 98,2 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 30,12, hvilket er god.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Finansielle holdingselskaber (642110)
Adresse
Ravskærvej 60, 8382 Hinnerup
Kommune
Favrskov
Region
Region Midtjylland
Stiftet
2005-01-26
Telefon
31267012

Nøgletal 2025

Soliditet
98,2 %
Egenkapitalforrentning
-2,5 %
Likviditetsgrad
30,12
Gældsgrad
0,02
Vækst i egenkapital
-2,4 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 40,7 %, 2013: 39,9 %, 2014: 28,6 %, 2015: 27,1 %, 2016: 26,0 %, 2017: 87,2 %, 2018: 93,6 %, 2019: 89,6 %, 2020: 85,6 %, 2021: 98,8 %, 2022: 98,7 %, 2023: 100,0 %, 2024: 86,1 %, 2025: 98,2 %

År Omsætning Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 – -6.250 -6.761 275.613270.613
2024 – -5.000 27.428 322.304277.374
2023 – -1.300 -1.498 249.946249.946
2022 – -4.250 -4.454 254.644251.444
2021 – -4.000 202.982 259.098255.898
2020 – -2.950 -3.964 126.488108.216
2019 – -5.000 -5.198 125.252112.180
2018 – -5.000 -5.263 125.450117.378
2017 – -5.065 13.099 140.600122.641
2016 – -5.000 -19.412 619.036161.243
2015 – -4.000 -11.129 667.043180.655
2014 – – -50.031 669.458191.784
2013 0 0 -28.954 605.927241.815
2012 -26.500 -26.500 -13.564 664.955270.769

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionBrian Jørgensen

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS

Hvad var BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApSs egenkapital i 2025?
BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS havde en egenkapital på 270.613 kr. i 2025.
Gav BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS overskud eller underskud i 2025?
BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS gav et underskud på 6.761 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS?
CVR-nummeret for BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS er 28333390.
Hvad er BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApSs soliditetsgrad?
BRIAN JØRGENSEN HOLDING ApS havde en soliditetsgrad på 98,2 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Finansielle holdingselskaber →

Andre virksomheder i Hinnerup

Virksomheder i Hinnerup → · Virksomheder i Favrskov Kommune →