Brejner ApS
CVR-nummer 20893990
Aktiv
Underskud
Anpartsselskab
For regnskabsåret 2025 havde Brejner ApS en egenkapital på 217 557 kr.
Året endte med et underskud på 5 432 kr.
Egenkapitalen er forværret med 5 432 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 18,6 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 0,41, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 66,8 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 199 115 kr.
Det svarer til ca. 199 115 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 18,6 %
- Egenkapitalforrentning
- -2,5 %
- Likviditetsgrad
- 0,41
- Gældsgrad
- 4,37
- Vækst i egenkapital
- -2,4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -5.432 | 1.168.705 | 217.557 |
| 2024 | – | – | -17.624 | 1.349.985 | 222.989 |
| 2023 | – | – | 48.676 | 1.387.781 | 240.613 |
| 2022 | – | – | 318.997 | 5.497.380 | 191.937 |
| 2021 | – | – | -256.469 | 6.621.955 | -127.060 |
| 2020 | – | – | -14.775 | 2.951.075 | 129.409 |
| 2019 | – | – | 68.816 | 429.183 | 213.000 |
| 2018 | – | – | 19.184 | 8.773.466 | 144.184 |
| 2017 | – | – | 2.823 | 9.101.437 | 3.758.324 |
| 2016 | – | – | 190.132 | 9.646.604 | 3.755.501 |
| 2015 | – | – | 3.801.973 | 9.313.207 | 3.565.369 |
| 2014 | – | – | -736.603 | 5.611.401 | -236.604 |
| 2013 | – | – | 1.572.004 | 5.298.655 | 1.743.330 |
| 2012 | – | – | -328.674 | 3.242.042 | 171.326 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Andreas Brejner |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Brejner ApS
- Hvad var Brejner ApSs egenkapital i 2025?
- Brejner ApS havde en egenkapital på 217 557 kr. i 2025.
- Gav Brejner ApS overskud eller underskud i 2025?
- Brejner ApS gav et underskud på 5 432 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Brejner ApS?
- CVR-nummeret for Brejner ApS er 20893990.
- Hvad er Brejner ApSs soliditetsgrad?
- Brejner ApS havde en soliditetsgrad på 18,6 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- Henrik Brunbjerg ApS 20935189
- Fisher Scientific Biotech Line ApS 20940778
- Dancount ApS 20943270
- Abstracta Interiør A/S 20959509
- Scankab Nordic A/S 20973277
- Swegon A/S 20977795
- Zanu International ApS 20982780
- BIO-SCIENCE ApS 20984589
Virksomheder i Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr →