Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS

CVR-nummer 20750081

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 6,5 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 209.771 kr.

Egenkapitalen er styrket med 2,8 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 87,6 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 4,58, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 93,0 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 337.728 kr.

Det svarer til ca. 337.728 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Adresse
Bouet Møllevej 15, 9400 Nørresundby
Kommune
Aalborg
Region
Region Nordjylland
Stiftet
1998-02-02
Ansatte
1

Nøgletal 2025

Soliditet
87,6 %
Egenkapitalforrentning
3,2 %
Likviditetsgrad
4,58
Gældsgrad
0,14
Vækst i egenkapital
76,1 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 31.0 %, 2013: 37.3 %, 2014: 34.8 %, 2015: 34.8 %, 2016: 38.2 %, 2017: 40.0 %, 2018: 36.5 %, 2019: 29.0 %, 2020: 46.9 %, 2021: 45.9 %, 2022: 49.9 %, 2023: 53.1 %, 2024: 48.1 %, 2025: 87.6 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 2.148.393 209.771 7.374.2226.456.354
2024 3.092.243 224.159 7.620.1393.666.778
2023 3.011.199 505.692 6.856.5583.642.619
2022 3.711.602 1.139.189 6.285.3193.136.927
2021 4.511.384 1.013.682 6.573.2493.013.939
2020 4.458.190 1.431.188 7.988.5163.743.257
2019 2.452.886 184.566 8.608.9912.497.069
2018 2.981.691 549.301 7.837.9492.862.503
2017 2.933.988 717.252 7.041.6302.813.202
2016 2.670.035 695.950 7.048.3812.695.950
2015 1.198.342 6.107 6.824.6392.373.525
2014 1.530.560 367.419 6.809.5442.367.419
2013 1.601.328 543.190 6.812.2962.543.189
2012 1.649.044 356.737 7.311.9022.265.162

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionTrine Borup-Brockdorff

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS

Hvad var Bo-Invest af 7. maj 1998 ApSs egenkapital i 2025?
Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS havde en egenkapital på 6,5 mio. kr. i 2025.
Gav Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS overskud eller underskud i 2025?
Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS gav et overskud på 209.771 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS?
CVR-nummeret for Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS er 20750081.
Hvor mange ansatte har Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS?
Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS har 1 ansat ifølge de seneste oplysninger.
Hvad er Bo-Invest af 7. maj 1998 ApSs soliditetsgrad?
Bo-Invest af 7. maj 1998 ApS havde en soliditetsgrad på 87,6 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →

Andre virksomheder i Nørresundby

Virksomheder i Nørresundby → · Virksomheder i Aalborg Kommune →