Better Energy Danish Solar I A/S
CVR-nummer 39929139
Aktiv
Underskud
Aktieselskab
Better Energy Danish Solar I A/S aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 6,9 mio. kr.
Året endte med et underskud på 16 989 kr.
Egenkapitalen er forværret med 350 959 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 22,0 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 0,94, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 93,5 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder (351200)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 22,0 %
- Egenkapitalforrentning
- -0,2 %
- Likviditetsgrad
- 0,94
- Gældsgrad
- 3,55
- Vækst i egenkapital
- -4,8 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -16.989 | 31.400.017 | 6.898.736 |
| 2024 | – | – | 176.089 | 32.868.103 | 7.249.695 |
| 2023 | – | – | 1.502.987 | 33.732.738 | 4.350.191 |
| 2022 | – | – | 7.914.980 | 42.747.390 | 12.104.946 |
| 2021 | – | – | 1.386.100 | 35.915.487 | 2.042.781 |
| 2020 | – | – | -151.000 | 35.512.445 | 743.480 |
| 2019 | – | – | – | 3.445.048 | -45.520 |
| 2018 | – | – | -6.713 | 1.896 | -6.712 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Rasmus Lildholdt Kjær |
| Bestyrelsesmedlem | Mark Augustenborg Ødum |
| Bestyrelsesmedlem | Michael Vater |
| Bestyrelsesmedlem | Rasmus Lildholdt Kjær |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Better Energy Danish Solar I A/S
- Hvad var Better Energy Danish Solar I A/Ss egenkapital i 2025?
- Better Energy Danish Solar I A/S havde en egenkapital på 6,9 mio. kr. i 2025.
- Gav Better Energy Danish Solar I A/S overskud eller underskud i 2025?
- Better Energy Danish Solar I A/S gav et underskud på 16 989 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Better Energy Danish Solar I A/S?
- CVR-nummeret for Better Energy Danish Solar I A/S er 39929139.
- Hvad er Better Energy Danish Solar I A/Ss soliditetsgrad?
- Better Energy Danish Solar I A/S havde en soliditetsgrad på 22,0 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- Better Energy Rejstrup P/S 39949962
- FCCT ApS 39952270
- Better Energy Badskær P/S 39962365
- Unison Energy Partners ApS 39971682
- K/S Vindpark Thorup-Sletten Laug 39978563
- ApS Difko Sol over Brenderup 39983931
- Ecopart Veddum I/S 40024433
- Solar Park Næssundvej ApS 40038175
Virksomheder i Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder →