BD Formidling ApS
CVR-nummer 29772134
Aktiv Solid ⇄ SammenlignBD Formidling ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 16,4 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 808 465 kr.
Egenkapitalen er forværret med 561 535 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,1 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 107,38, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 94,5 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 404 616 kr.
Det svarer til ca. 404 616 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,1 %
- Egenkapitalforrentning
- 4,9 %
- Likviditetsgrad
- 107,38
- Gældsgrad
- 0,01
- Vækst i egenkapital
- -3,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 808.465 | 16.523.536 | 16.378.174 |
| 2024 | – | – | -622.223 | 17.009.025 | 16.939.709 |
| 2023 | – | – | -1.088.393 | 18.916.885 | 18.843.432 |
| 2022 | – | – | -708.540 | 21.128.880 | 20.781.825 |
| 2021 | – | – | 1.867.277 | 23.085.589 | 22.240.365 |
| 2020 | – | – | 703.246 | 23.843.711 | 23.080.488 |
| 2019 | – | – | 2.368.581 | 24.105.573 | 23.891.242 |
| 2018 | – | – | -1.334.279 | 26.956.248 | 26.743.696 |
| 2017 | – | – | 1.037.499 | 29.927.787 | 29.677.975 |
| 2016 | – | – | 1.222.739 | 30.285.008 | 30.040.476 |
| 2015 | – | – | 927.411 | 30.624.453 | 29.917.737 |
| 2014 | – | – | 721.954 | 32.881.064 | 32.861.326 |
| 2013 | – | – | 1.622.061 | 33.386.598 | 33.164.372 |
| 2012 | – | – | 2.260.279 | 32.746.256 | 32.542.311 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Birgitte Pinholt Damgaard |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om BD Formidling ApS
- Hvad var BD Formidling ApSs egenkapital i 2025?
- BD Formidling ApS havde en egenkapital på 16,4 mio. kr. i 2025.
- Gav BD Formidling ApS overskud eller underskud i 2025?
- BD Formidling ApS gav et overskud på 808 465 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for BD Formidling ApS?
- CVR-nummeret for BD Formidling ApS er 29772134.
- Hvad er BD Formidling ApSs soliditetsgrad?
- BD Formidling ApS havde en soliditetsgrad på 99,1 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Halsnæs Ejendomsselskab ApS 29772754
- Tønsberg Holding ApS 29774951
- LWA FLEX INVEST ApS 29775419
- KLESTRUP HOLDING ApS 29777209
- Covivio Hamburg Holding ApS 29777306
- HOLM-DAHL ApS 29779929
- Multiinvest ApS 29780358
- PROVIDOR HOLDING ApS 29781427
Virksomheder i Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning →