Axon Communications A/S

CVR-nummer 37208442

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

Axon Communications A/S aflagde for 2024 et regnskab med en egenkapital på 1,9 mio. kr.

Året endte med et underskud på 996 884 kr.

Egenkapitalen er forværret med 996 884 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 10,8 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 1,11, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 98,7 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 4,6 mio. kr.

Det svarer til ca. 1,1 mio. kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Aktieselskab
Branche
Public relations og kommunikation (733000)

Nøgletal 2024

Soliditet
10,8 %
Egenkapitalforrentning
-51,7 %
Likviditetsgrad
1,11
Gældsgrad
8,29
Vækst i egenkapital
-34,1 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 -996.884 17.926.8131.929.347
2023 -169 18.425.5102.926.231
2022 9.641 8.502.2442.926.400
2021 555.596 10.955.1192.916.759
2020 486.983 3.054.6392.361.163
2019 388.965 2.528.6701.874.180
2018 375.793 2.324.4561.485.215
2017 337.507 1.811.0021.109.422
2016 271.915 1.481.964771.915
2015 0 500.000500.000

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionMr. Jean-Pierre Vasseur
DirektionMr. Jean-Pierre Vasseur, Man. Director
BestyrelsesmedlemMr. Andrew Molson
BestyrelsesmedlemMr. Jean-Pierre Vasseur
BestyrelsesmedlemMr. Royal Poulin
BestyrelsesmedlemMs. Valérie Beauregard

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Axon Communications A/S

Hvad var Axon Communications A/Ss egenkapital i 2024?
Axon Communications A/S havde en egenkapital på 1,9 mio. kr. i 2024.
Gav Axon Communications A/S overskud eller underskud i 2024?
Axon Communications A/S gav et underskud på 996 884 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Axon Communications A/S?
CVR-nummeret for Axon Communications A/S er 37208442.
Hvad er Axon Communications A/Ss soliditetsgrad?
Axon Communications A/S havde en soliditetsgrad på 10,8 % i 2024, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Public relations og kommunikation →