Årup Mølle ApS

CVR-nummer 39163357

Aktiv Underskud Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2025 havde Årup Mølle ApS en egenkapital på 1,0 mio. kr.

Året endte med et underskud på 748.065 kr.

Egenkapitalen er forværret med 748.065 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 4,7 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 1,01, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 96,7 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 2,8 mio. kr.

Det svarer til ca. 461.507 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ferskvandsbrug (032200)
Adresse
Vejlevej 151, 7140 Stouby
Kommune
Hedensted
Region
Region Midtjylland
Stiftet
2017-12-14
Ansatte
6

Nøgletal 2025

Soliditet
4,7 %
Egenkapitalforrentning
-74,8 %
Likviditetsgrad
1,01
Gældsgrad
20,1
Vækst i egenkapital
-42,8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2017: 0.4 %, 2018: 0.4 %, 2019: -4.0 %, 2020: 10.3 %, 2021: 4.1 %, 2022: 6.3 %, 2023: 8.2 %, 2024: 9.1 %, 2025: 4.7 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 2.496.297 -748.065 21.113.8951.000.530
2024 3.636.444 176.656 19.274.3431.748.595
2023 4.046.600 407.328 19.069.0201.571.939
2022 3.999.588 554.932 18.390.7381.164.611
2021 -1.005.930 -2.450.225 14.749.168609.680
2020 3.878.844 -165.213 12.752.7201.309.905
2019 3.504.513 -474.882 10.599.868-424.882
2018 3.745.718 -337.082 12.306.54750.000
2017 -20 14.244.77849.980

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionMicael Thommy Højrup Hansen

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Årup Mølle ApS

Hvad var Årup Mølle ApSs egenkapital i 2025?
Årup Mølle ApS havde en egenkapital på 1,0 mio. kr. i 2025.
Gav Årup Mølle ApS overskud eller underskud i 2025?
Årup Mølle ApS gav et underskud på 748.065 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Årup Mølle ApS?
CVR-nummeret for Årup Mølle ApS er 39163357.
Hvor mange ansatte har Årup Mølle ApS?
Årup Mølle ApS har ca. 6 ansatte ifølge de seneste oplysninger.
Hvad er Årup Mølle ApSs soliditetsgrad?
Årup Mølle ApS havde en soliditetsgrad på 4,7 % i 2025, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Ferskvandsbrug →

Andre virksomheder i Stouby

Virksomheder i Stouby → · Virksomheder i Hedensted Kommune →