Art on Wheels ApS
CVR-nummer 31419190
Art on Wheels ApS havde ved udgangen af 2025 en negativ egenkapital på 4,7 mio. kr.
Aktiverne udgjorde 1,8 mio. kr., mens gælden var 6,5 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 388.746 kr. siden 2024.
Likviditetsgraden er 0,28, hvilket er anstrengt.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer (771100)
- Adresse
- Helsingørvej 4, 7100 Vejle
- Kommune
- Vejle
- Region
- Region Syddanmark
- Stiftet
- 2008-05-05
- Telefon
- 29451118
Nøgletal 2025
- Soliditet
- -253,2 %
- Likviditetsgrad
- 0,28
- Vækst i egenkapital
- -9,1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: -31.7 %, 2013: -55.9 %, 2014: -106.6 %, 2015: -125.9 %, 2016: -153.1 %, 2017: -202.9 %, 2018: -199.8 %, 2019: -212.9 %, 2020: -206.7 %, 2021: -198.7 %, 2022: -370.8 %, 2023: -387.3 %, 2024: -424.2 %, 2025: -253.2 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -328.652 | -388.746 | 1.842.895 | -4.666.351 |
| 2024 | -337.577 | -444.631 | 1.008.496 | -4.277.605 |
| 2023 | -132.919 | -230.393 | 989.632 | -3.832.974 |
| 2022 | -91.091 | -181.450 | 971.661 | -3.602.581 |
| 2021 | -87.182 | -100.721 | 1.721.621 | -3.421.131 |
| 2020 | 43.100 | -24.003 | 1.606.735 | -3.320.410 |
| 2019 | -115.150 | -203.284 | 1.548.680 | -3.296.408 |
| 2018 | -139.033 | -370.933 | 1.548.011 | -3.093.124 |
| 2017 | -152.754 | -640.669 | 1.341.691 | -2.722.191 |
| 2016 | -184.652 | -525.510 | 1.359.408 | -2.081.522 |
| 2015 | – | -467.253 | 1.235.778 | -1.556.012 |
| 2014 | -145.535 | -581.536 | 1.021.186 | -1.088.759 |
| 2013 | -117.575 | -342.146 | 907.273 | -507.223 |
| 2012 | -86.241 | -292.712 | 521.133 | -165.077 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Preben Møllegaard Grundtvig |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Art on Wheels ApS
- Hvad var Art on Wheels ApSs egenkapital i 2025?
- Art on Wheels ApS havde en egenkapital på -4,7 mio. kr. i 2025.
- Gav Art on Wheels ApS overskud eller underskud i 2025?
- Art on Wheels ApS gav et underskud på 388.746 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Art on Wheels ApS?
- CVR-nummeret for Art on Wheels ApS er 31419190.
Andre virksomheder i samme branche
- Spang Andersen Holding ApS 31419727
- GB Holding ApS 31419786
- MIDTJYSK DÆK & SERVICECENTER ApS 31424704
- AL Finans A/S 31433428
- Unisteel Anlæg ApS 31468507
- Køge Antirust ApS 31468825
- Business Leasing Danmark ApS 31479428
- Jens Sørensen Kolding Holding ApS 31575338
Virksomheder i Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer →
Andre virksomheder i Vejle
- SHARKSMEDIA A/S 31421470
- Lido Fitness ApS 31421853
- TORBEN THYREGOD HOLDING ApS 31427401
- GAA Holding ApS 31428920
- FairWind A/S 31429293
- Powonzka Holding ApS 31431891
- Lifa Ejendomme II ApS 31432324
- FF Erhverv, Vejle ApS 31432375