Apex Fond 1 K/S
CVR-nummer 44809249
Aktiv
Underskud
Kommanditselskab
For regnskabsåret 2025 havde Apex Fond 1 K/S en egenkapital på 14,3 mio. kr.
Året endte med et underskud på 2,2 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 14,7 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 95,5 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 22,31, hvilket er god.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Kommanditselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 95,5 %
- Egenkapitalforrentning
- -15,2 %
- Likviditetsgrad
- 22,31
- Gældsgrad
- 0,05
- Vækst i egenkapital
- 3594,8 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -2.171.261 | 14.991.004 | 14.319.014 |
| 2024 | – | – | -409.726 | 1.663.957 | -409.725 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Allan Flindt |
| Direktion | Mathias Præstmark Højstrup Christensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Apex Fond 1 K/S
- Hvad var Apex Fond 1 K/Ss egenkapital i 2025?
- Apex Fond 1 K/S havde en egenkapital på 14,3 mio. kr. i 2025.
- Gav Apex Fond 1 K/S overskud eller underskud i 2025?
- Apex Fond 1 K/S gav et underskud på 2,2 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Apex Fond 1 K/S?
- CVR-nummeret for Apex Fond 1 K/S er 44809249.
- Hvad er Apex Fond 1 K/Ss soliditetsgrad?
- Apex Fond 1 K/S havde en soliditetsgrad på 95,5 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- JFDI ApS 44812703
- Soundms ApS 44816229
- Varle Holding ApS 44825198
- Better Energy Impact II Komplementar III ApS 44843080
- KSS International ApS 44845113
- KOMPAS Ventures Fund II Komplementar ApS 44855739
- KOMPAS Ventures Fund II K/S 44856107
- Nine Realms General Partner I ApS 44859106