Alpine Office ApS
CVR-nummer 42482102
Alpine Office ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 436.622 kr.
Årets resultat blev et overskud på 90.824 kr.
Egenkapitalen er styrket med 90.824 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 70,6 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 2,68, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 78,9 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 1,1 mio. kr.
Det svarer til ca. 186.422 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Grafisk design og visuel kommunikation (741200)
- Adresse
- Toldbodgade 49A, 1253 København K
- Kommune
- København
- Region
- Region Hovedstaden
- Stiftet
- 2021-06-22
- Ansatte (gns. i regnskabsåret)
- 6
- Telefon
- 40152019
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 70,6 %
- Egenkapitalforrentning
- 20,8 %
- Likviditetsgrad
- 2,68
- Gældsgrad
- 0,42
- Vækst i egenkapital
- 26,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2021: 56,4 %, 2022: 63,9 %, 2023: 37,4 %, 2024: 52,8 %, 2025: 70,6 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.244.140 | 90.824 | 618.269 | 436.622 |
| 2024 | 2.035.217 | 2.198 | 654.473 | 345.798 |
| 2023 | 2.642.281 | 246.302 | 1.239.396 | 463.599 |
| 2022 | 2.470.972 | 380.379 | 809.441 | 517.297 |
| 2021 | 1.019.494 | 263.518 | 546.719 | 308.518 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Lea Katrine Kargaard |
| Direktion | Mads-Emil Luplau Schmidt |
| Direktion | Rozanna Agerbo Fritz |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Alpine Office ApS
- Hvad var Alpine Office ApSs egenkapital i 2025?
- Alpine Office ApS havde en egenkapital på 436.622 kr. i 2025.
- Gav Alpine Office ApS overskud eller underskud i 2025?
- Alpine Office ApS gav et overskud på 90.824 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Alpine Office ApS?
- CVR-nummeret for Alpine Office ApS er 42482102.
- Hvor mange ansatte har Alpine Office ApS?
- Alpine Office ApS havde i gennemsnit ca. 6 ansatte i det seneste regnskabsår.
- Hvad er Alpine Office ApSs soliditetsgrad?
- Alpine Office ApS havde en soliditetsgrad på 70,6 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Closer Studio ApS 42492337
- Visuel Grafisk ApS 42493902
- Grafik & Foto ApS 42501387
- Mannpfei Sourcing ApS 42527580
- Fastland Experience ApS 42527998
- Alien Ape Star ApS 42538906
- GENKEND ApS 42549037
- Art & Design Studio ApS 42564753
Andre virksomheder i København K
- Three E Invest ApS 42482862
- JesperColding ApS 42483338
- MaxUr.dk ApS 42483427
- The Aventures Gp ApS 42483486
- Heimstaden Ankelbo Holding ApS 42485233
- The Aventures Fund K/S 42485403
- junoIVF ApS 42485578
- Green Island Vécycle ApS 42487635
Virksomheder i København K → · Virksomheder i København Kommune →