ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS
CVR-nummer 33953674
Aktiv Solid ⇄ SammenlignMed en egenkapital på 2,1 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 464 572 kr.
Egenkapitalen er styrket med 464 572 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 71,4 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 8,17, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 71,6 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 1,9 mio. kr.
Det svarer til ca. 643 466 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring (661900)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 71,4 %
- Egenkapitalforrentning
- 21,6 %
- Likviditetsgrad
- 8,17
- Gældsgrad
- 0,4
- Vækst i egenkapital
- 27,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 464.572 | 3.010.717 | 2.148.241 |
| 2024 | – | – | 187.013 | 2.514.020 | 1.683.669 |
| 2023 | – | – | 120.546 | 2.097.181 | 1.646.656 |
| 2022 | – | – | 126.387 | 2.036.949 | 1.526.110 |
| 2021 | – | – | 307.824 | 2.557.453 | 1.624.723 |
| 2020 | – | – | 303.988 | 2.393.273 | 1.516.899 |
| 2019 | – | – | 233.536 | 1.844.769 | 1.362.911 |
| 2018 | – | – | 288.136 | 1.656.645 | 1.279.375 |
| 2017 | – | – | 96.841 | 1.221.748 | 991.239 |
| 2016 | – | – | 94.335 | 1.092.341 | 894.398 |
| 2015 | – | – | -230.309 | 1.462.401 | -1.755.877 |
| 2014 | – | – | -189.245 | 1.574.765 | -1.525.568 |
| 2013 | – | – | -575.052 | 1.717.396 | -1.336.323 |
| 2012 | – | – | -841.271 | 1.764.092 | -761.271 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Mitte Skjold |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS
- Hvad var ALFA OMEGA KLINIKKEN ApSs egenkapital i 2025?
- ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS havde en egenkapital på 2,1 mio. kr. i 2025.
- Gav ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS overskud eller underskud i 2025?
- ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS gav et overskud på 464 572 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS?
- CVR-nummeret for ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS er 33953674.
- Hvad er ALFA OMEGA KLINIKKEN ApSs soliditetsgrad?
- ALFA OMEGA KLINIKKEN ApS havde en soliditetsgrad på 71,4 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Jacobsgaard Investment Advisory ApS 33965273
- Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab 34209936
- PKA AIP A/S 34224129
- MODA INVEST ApS 34459738
- Atlantic Capital Holding ApS 34687498
- KP SERVICES A/S 34702365
- Nordic Trustee A/S 34705720
- STUBKJÆR & NIELSEN REALKREDIT- OG EJENDOMSRÅDGIVNING ApS 34706786