AHM x LUND ApS

CVR-nummer 39967553

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

AHM x LUND ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 71.731 kr.

Årets resultat blev et overskud på 12.513 kr.

Egenkapitalen er styrket med 12.513 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 83,7 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 3,38, hvilket er god.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Fremstilling af møbler (310000)
Adresse
Tomsgårdsvej 79, st. th, 2400 København NV
Kommune
København
Region
Region Hovedstaden
Stiftet
2018-10-19
Telefon
60633717

Nøgletal 2025

Soliditet
83,7 %
Egenkapitalforrentning
17,4 %
Likviditetsgrad
3,38
Gældsgrad
0,19
Vækst i egenkapital
21,1 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2019: 70.7 %, 2020: 36.7 %, 2021: 68.6 %, 2022: 54.9 %, 2023: 66.3 %, 2024: 88.9 %, 2025: 83.7 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 16.610 12.513 85.69971.731
2024 3.712 2.994 66.59659.218
2023 16.872 13.046 84.74356.224
2022 5.192 3.763 78.64443.178
2021 27.524 21.062 57.44339.415
2020 -49.552 -39.723 50.00618.353
2019 71.807 55.576 82.16858.076

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionIsabel Shalby Ahm
DirektionSigne Østergaard Lund

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om AHM x LUND ApS

Hvad var AHM x LUND ApSs egenkapital i 2025?
AHM x LUND ApS havde en egenkapital på 71.731 kr. i 2025.
Gav AHM x LUND ApS overskud eller underskud i 2025?
AHM x LUND ApS gav et overskud på 12.513 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for AHM x LUND ApS?
CVR-nummeret for AHM x LUND ApS er 39967553.
Hvad er AHM x LUND ApSs soliditetsgrad?
AHM x LUND ApS havde en soliditetsgrad på 83,7 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Fremstilling af møbler →

Andre virksomheder i København NV

Virksomheder i København NV → · Virksomheder i København Kommune →