AA Dentallaboratorium ApS
CVR-nummer 37182656
Aktiv Solid ⇄ SammenlignAA Dentallaboratorium ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 746 536 kr.
Årets resultat blev et overskud på 429 005 kr.
Egenkapitalen er styrket med 429 005 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 45,3 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 1,71, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 93,2 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 1,6 mio. kr.
Det svarer til ca. 540 536 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler (464610)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 45,3 %
- Egenkapitalforrentning
- 57,5 %
- Likviditetsgrad
- 1,71
- Gældsgrad
- 1,21
- Vækst i egenkapital
- 135,1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 429.005 | 1.648.915 | 746.536 |
| 2024 | – | – | 100.295 | 1.452.093 | 317.531 |
| 2023 | – | – | 127.563 | 1.410.409 | 217.235 |
| 2022 | – | – | -101.860 | 1.353.430 | 89.672 |
| 2021 | – | – | 48.009 | 1.576.168 | 191.532 |
| 2020 | – | – | 54.305 | 1.113.665 | 143.523 |
| 2019 | – | – | -363.525 | 1.103.901 | 89.217 |
| 2018 | – | – | 318.654 | 845.766 | 452.742 |
| 2017 | – | – | -21.787 | 680.954 | 134.088 |
| 2016 | – | – | -645.125 | 924.990 | -644.125 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Georg Christiansen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om AA Dentallaboratorium ApS
- Hvad var AA Dentallaboratorium ApSs egenkapital i 2025?
- AA Dentallaboratorium ApS havde en egenkapital på 746 536 kr. i 2025.
- Gav AA Dentallaboratorium ApS overskud eller underskud i 2025?
- AA Dentallaboratorium ApS gav et overskud på 429 005 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for AA Dentallaboratorium ApS?
- CVR-nummeret for AA Dentallaboratorium ApS er 37182656.
- Hvad er AA Dentallaboratorium ApSs soliditetsgrad?
- AA Dentallaboratorium ApS havde en soliditetsgrad på 45,3 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- ANDY GLOBAL TRADING APS 37199133
- MAST Biosurgery Denmark ApS 37222879
- SSI Diagnostica A/S 37294535
- Kørestolseksperten ApS 37507075
- VasDeBlock medical ApS 37525758
- Direct Derma Supplies ApS 37575003
- Spraino Holding ApS (Under frivillig likvidation) 37626023
- Spraino ApS 37626619
Virksomheder i Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler →