A 10 Tæpper A/S
CVR-nummer 10156122
Aktiv OK ⇄ SammenlignA 10 Tæpper A/S havde ved udgangen af 2024 en egenkapital på 9,3 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 1,3 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 43 778 kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 39,8 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 1,66, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 75,4 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 15,1 mio. kr.
Det svarer til ca. 519 051 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Detailhandel med boligtekstiler, belysnings- og husholdningsartikler i.a.n. (475590)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 39,8 %
- Egenkapitalforrentning
- 13,7 %
- Likviditetsgrad
- 1,66
- Gældsgrad
- 1,51
- Vækst i egenkapital
- 0,5 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 1.273.778 | 23.426.744 | 9.320.440 |
| 2023 | – | – | 1.233.359 | 26.089.696 | 9.276.662 |
| 2022 | – | – | 1.925.532 | 22.753.177 | 10.043.303 |
| 2021 | – | – | 864.422 | 25.633.867 | 8.117.772 |
| 2020 | – | – | 2.973.664 | 21.918.969 | 8.253.350 |
| 2019 | – | – | 1.535.207 | 16.163.006 | 5.832.686 |
| 2018 | – | – | 2.388.135 | 14.445.528 | 4.567.478 |
| 2017 | – | – | 1.359.648 | 13.541.355 | 2.179.343 |
| 2016 | – | – | 441.494 | 11.132.056 | 819.695 |
| 2015 | – | – | 478.242 | 10.150.162 | 378.201 |
| 2014 | – | – | 438.886 | 6.514.590 | -100.042 |
| 2013 | – | – | 223.883 | 7.967.414 | -538.927 |
| 2012 | – | – | -1.402.821 | 6.580.677 | -762.810 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | René Flohr Krog Pedersen |
| Bestyrelsesmedlem | Allan Brawn Rasmussen |
| Bestyrelsesmedlem | Carsten Vendelboe Christensen |
| Bestyrelsesmedlem | Dan Jensen (formand) |
| Bestyrelsesmedlem | René Flohr Krog Pedersen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om A 10 Tæpper A/S
- Hvad var A 10 Tæpper A/Ss egenkapital i 2024?
- A 10 Tæpper A/S havde en egenkapital på 9,3 mio. kr. i 2024.
- Gav A 10 Tæpper A/S overskud eller underskud i 2024?
- A 10 Tæpper A/S gav et overskud på 1,3 mio. kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for A 10 Tæpper A/S?
- CVR-nummeret for A 10 Tæpper A/S er 10156122.
- Hvad er A 10 Tæpper A/Ss soliditetsgrad?
- A 10 Tæpper A/S havde en soliditetsgrad på 39,8 % i 2024, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Nordfjeld A/S 11787401
- Boutique-Galanthus ApS 12528094
- Panás ApS 12692331
- ENOKSEN ApS 12753160
- GIMA Gardiner ApS 13367043
- JYSK A/S 13590400
- Spotlight A/S 13643709
- B.C. Ejendomme, Løgstør A/S 14955380
Virksomheder i Detailhandel med boligtekstiler, belysnings- og husholdningsartikler i.a.n. →